Inteligentny dom – wszędzie gdzie chcesz!

Posted on
Inteligentny dom

Inteligentny dom dostępny dla każdego?

Inteligentny dom – przyszłościowy system, który niedawno był jedynie marzeniem . Zarządzanie instalacjami elektrycznymi, gazowymi prosto z naszego telefonu wydaje się być pojęciem bardzo bajkowym. Jednakże nic mylnego, ponieważ owy system staje się coraz bardziej dostępny dla każdego. Początkowo jego ceny były wygórowane z powodu jego “świeżości”. Obecnie system może zainstalować każdy z nas, nie musząc tym samym wydawać ogromnych sum pieniężnych.

Czy system ten jest bezpieczny?

bezpieczeństwo inteligentny dom

Jak wiadomo musimy się czuć w pełni bezpiecznie w naszym domu jak i poza nim. Dlatego też wybierając dany system musimy początkowo zaczerpnąć o nim informacji. Najlepiej aby czerpać je z zaufanych źródeł sprawdzając opinie użytkowników oraz porwównując je z innymi na różnych portalach. Jednakże większość systemów jest już bezpiecza i co najważniejsze sprawdzona.

Dom bowiem zaczyna być wtedy, gdy jego ściany zamkną w sobie kawał przestrzeni. Ta zamknięta przestrzeń jest duszą domu – Olga Tokarczuk

Jakie możliwości nam daje?

Możliwości jakie nam daje owy system są nieograniczone, zaczynając od sterowania oświetleniem w domu po zamykanie i otwieranie drzwi, bram oraz garaży. Jednakze sama koncepcja jest nieograniczona, gdyż tylko nasza wyobraźnia otwiera drzwi do ciekawych innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

mobilny inteligentny dom

Mimo tego jedną z najważniejszych możliwości jest – mobilność. Nie zadałaś/eś sobie chociaż raz pytania – “Czy zamknąłem drzwi od domu?”, “Czy wyłączyłem pralkę?”. Właśnie dlatego warto jest korzystać z owego rozwiązania. Zamiast wracać spowrotem do naszego domu, wystarczy iż wyciągniemy telefon i sprawdzimy nurtujące nas wątpliwości.

Wszystko w telefonie?

inteligenty dom w telefonie

Tak! Przeważnie każdy system inteligentnego domu opiera się o systemy mobilne. Dlaczego – nasuwa się pytanie? – Gdyż własnie o to chodzi, aby mieć możliwość zarządzania naszym domem prosto z telefonu w każdym miejscu na świecie. Wystarczy mieć tylko dostęp do internetu oraz smartphone z systemem operacyjnym Android, Windows Mobile bądź iOS.

 

Czy warto spróbować?

Warto zastanowić się czy potrzebujemy takiego systemu. Na pewno warto jest chociażby zobaczyć jak on działa, na różnych portalach prezentowane są możliwości systemów. Nie możemy ocenić czy dana technologia jest dla nas jeżeli wczesniej nie poznamy jej możliwości w owym przypadku ocenianie “książki po okładce” jest bardzo mylnym pojęciem. Gdyż system jest ciągle w fazie rozwoju, więc za kolejne pare lat jego możliwości mogą ulec ogromnym zmianom.

Więcej o bezpiecznym domu – tutaj.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz