Ubezpieczenie mieszkania/domu: Przed wyjazdem na ferie zadbaj o bezpieczeństwo Twojego domu

Posted on

Okres ferii zimowych, coraz częściej Polacy spędzają poza domem. Niestety puste mieszkanie lub pusty dom to dla amatorów cudzych własności niezła gratka. Warto odpowiednio zatem zadbać o bezpieczeństwo i wykupić odpowiednie ubezpieczenie mieszkania/domu.

Puste mieszkanie lub dom narażony jest na wiele niebezpieczeństw

Pożar, zalanie, włamanie. Jak zabezpieczyć się przed podobnym niebezpieczeństwem?Przed wyjazdem wyłączajmy wszelkie urządzenia elektryczne – zostawmy tylko lodówkę.  W ten sposób nie tylko chronimy siebie i sąsiadów, dbamy również o  nasza kieszeń. Niech nam nie przyjdzie do głowy zostawić mieszkanie z rozświetlona choinką, czy innymi ozdobami świątecznymi.

Zaufany sąsiad to skarb

Powiadom sąsiada o swojej nieobecności. Jeśli obok ciebie mieszka zaufana osoba, dobrze jest zostawić jej klucze i poprosić, by doglądała naszego domu. Niech oprócz podlewania kwiatków, dobry sąsiad wyciągnie ulotki ze szynki, a włączone światło niech zostanie na kilka godzin. Zakręć dopływ wody. Nawet jeśli pod twoją nieobecność dojdzie do jakiejś awarii, nikogo nie zalejesz. Być może , że takie działanie uchronią  cię od niebezpieczeństwa zalania swojego domu, lub sąsiadów.

Zainwestuj w dodatkowe zabezpieczenia przed włamaniem

Stosunkowo niedrogie są czujniki, które włączają światło o określonych godzinach. Dzięki nim mieszkanie nie wygląda na puste. Jeśli chcesz zainwestować, możesz zakupić kamery z czujnikiem ruchu. Jeśli coś poruszy się w mieszkaniu, otrzymasz powiadomienie SMS-em.

Nie chwal się wyjazdem na „ fejsie”

Tego rodzaju portale są obserwowane przez nieuczciwych ludzi. Umieszczanie tam informacji o cennych przedmiotach w twoim domu lub wyjeździe całej rodziny to jak zaproszenie dla złodzieja.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz