Gadżety chroniące twoje dziecko – łazienka

Posted on
gadżety chroniące twoje dziecko - łazienka

Statystyki mówią, że najwięcej wypadków zdarza się w domu. W miejscu, w którym znajduje się nasz azyl, czujemy się pewni, bezpieczni.

Na urazy szczególnie narażone są małe dzieci. Te zaczynające raczkować, chodzić i te starsze, przed osiągnięciem wieku szkolnego. Są wszędobylskie, bardzo ciekawe świata, a ich głowa – choć mała – pełna najróżniejszych pomysłów. Niestety nie są w stanie przewidzieć konsekwencji własnych działań, dlatego to my rodzice musimy zachować czujność i wziąć pod uwagę wszelkie zagrożenia. Nasza wyobraźnia powinna zawsze sięgać w przyszłość. Musimy zrobić wszystko, by zapewnić naszym pociechom bezpieczny świat. Pewnie nie raz nie unikniemy guza, ale możemy tak zorganizować nasz dom, aby dziecko poruszało się w nim bezpiecznie, bez stosowania niepotrzebnych zakazów.

Bezpieczeństwo dziecka w łazience

Łazienka to, zaraz po kuchni, jedno z najniebezpieczniejszych pomieszczeń. Nigdy nie zostawiajmy dziecka samego w łazience, zwłaszcza podczas kąpieli, nawet gdy wydaje nam się, że poziom wody jest tak niski, że nic złego stać się nie może.

Mokra podłoga, wnętrze wanny lub brodzika grozi upadkiem. Warto więc zastosować maty antypoślizgowe i chodniczki. Te lepsze wyposażone są w przyssawki, więc bez problemu przywierają do podłoża i trzymają się nie zmieniając swojego położenia.

Świetnym rozwiązaniem sa baterie termostatyczne, które ograniczają temperaturę wody. Utrzymują na stałym poziomie pożądaną temperaturę i pozwalają na ustawienie blokady ograniczającej dostęp gorącej wody. Takie rozwiązanie jest niezwykle przydatne, gdyż dzięki niemu unikniemy potencjalnych oparzeń.

Wszelkie środki czystości nie powinny być położone w zasięgu ręki dziecka. Nie ustawiajmy ich w najniższej półce, do której dziecko bez problemu się dostanie. Skutki wypicia przez maluchy płynów czyszcząco-dezynfekujących są tragiczne.

Lokówki, prostownice do włosów jeżeli wymagają nagrzania umieść je gdzieś wyżej, nigdy na podłodze. Nie zostawiaj żadnych urządzeń podłączonych do prądu.

Toaleta. Pamiętajmy aby klapa sedesu była zawsze opuszczona, gdy nie korzystamy z toalety. Jeśli dziecko zaczyna już samo korzystać z ubikacji, warto kupić specjalną nakładkę stworzoną z myślą o dzieciach. Ma ona mniejszy otwór i nakłada się ją na toaletę, kiedy dziecko chce z niej skorzystać.

Gadżety chroniące twoje dziecko – łazienka

1 – Zabezpieczenie toalety Clippasafe, cena około 13 zł
2 – Mata antypoślizgowa Canpol Babies, cena około 25 zł
3 – Bateria termiczna KFA Classic, cena około 400 zł
4 – Ergonomiczny uchwyt do wanny Baby Dan, cena około 70 zł

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz