Kalendarz na ścianę, ale z e-papieru!

Posted on
kalendarz

Choć dookoła nas pełno jest dziś elektroniki, to kalendarz na biurku, ścianie i lodówce wciąż jest papierowy. Japoński projektant Kosho Tsuboi wpadł na pomysł by to zmienić i zastąpić go e-papierem.

Magic Calendar to jeden z czterech projektów, które zdobyły Grand Prix w konkursie Android Experiments Objects, organizowanym przez japoński oddział Google’a. Zgodnie z założeniami plebiscytu kalendarz przyszłości jest „pomysłem na urządzenie, które czyni życie ludzi wygodniejszym i bardziej przyjemnym, łącząc się ze smartfonami z Androidem”.

Jest to działający prototyp wykonany z e-papieru, który dzięki zastosowaniu pewnych technik, w tym iluzji optycznej, do złudzenia przypomina papierowy pierwowzór

– powiedziało studio Kosho Tsuboi, w którym powstał Magic Calendar.

Jednak w przeciwieństwie do kalendarza papierowego Magic Calendar jest wieczny i interaktywny. Synchronizuje się z telefonami domowników i dopisuje ważne wydarzenia w kalendarium. To ostatnie może przybierać różne formy: klasycznego kalendarza, rozkładu dnia np. z planem lekcji dziecka. Nic nie stoi na przeszkodzie, by powieszony w kuchni wyświetlał kulinarne przepisy, pogodę albo… „żółte” karteczki z listą zakupów.

Tak jak to ma miejsce w przypadku czytników e-booków, Magic Calendar jest bardzo dobrze widoczny bez względu na kąt, pod jakim na niego patrzymy. Powieszony na ścianie czy postawiony na biurku nie potrzebuje też podłączenia do zasilania – wbudowane akumulatory mają mu wystarczyć na ok. 3 miesięcy pracy.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz